Iskolabál 24' összefoglaló

"AKKREDITÁLT KIVÁLÓ TEHETSÉGPONT"

„Akkreditált kiváló Tehetségpont” elismerést kapott iskolánk

A Miskolc-Szirmai Református Általános Iskola, AMI és Óvoda (TP 161 001 484) a 2023/2024. évi akkreditációs folyamatban való részvétele eredményeként az Akkreditált kiváló Tehetségpont címet nyerte el.

A díj átadására a XV. Kárpát-medencei Tehetségnapon került sor.

A Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége (Matehetsz) hagyományos éves díjátadó ünnepségén intézményünk átvehette az „akkreditált kiváló tehetségpont” táblát. Iskolánkban nagy hangsúlyt fektetünk a tehetséges tanulók felismerésére és gondozására.
Három területen folyik a tehetségműhelyek és mikrocsoportos foglalkozások gazdagító munkája:

· logika-matematikai

· idegen nyelvi

· természeti

A kiváló értékelés intézményi szintű elismerése a magas színvonalon végzett pedagógiai és tehetségfejlesztő munkának.

2024. 03. 23.

tehetseghu_120x90.jpg

Csokigyűjtés Karácsony előtt

Kedves Szülők és Gyerekek!

Köszönjük, hogy részt vettetek Busits-Balogh Emese tanító néni által idén is megszervezett jótékonysági csokigyűjtésben.

400 db csokoládé gyűlt össze azoknak a gyerekeknek a javára, akik sajnos most is, az ünnepek alatt is kénytelenek kórházban lenni valamiféle betegség miatt.

Reméljük, ez a kedves gesztus és persze a csoki némi örömet visz a bent töltött napjaikba, Karácsonyukba.

Köszönjük Emese néninek is a szervezést, koordinálást!

Adománygyűjtés

Kedves Szülők és Gyerekek!

Köszönjük, hogy újra együtt gyűjthettünk és tehettük könnyebbé, szebbé az arra rászorulók ünnepét!

Magyar Református Szeretetszolgálat

3eDucation

A 3eDucation jóvoltából iskolánk diákjai 2023.10.18-án megismerkedhettek a 3d nyomtatás világával és lehetőségeivel, a bátor jelentkezők szerkeszthettek 3d-s környezetben is.

A technológia gyakorlati (építőipar, autógyártás, orvostechnika, élelmiszeripar etc.) alkalmazásáról pedig videóismertetőt tekinthettek meg.

Szakmai nap a
Miskolc-Szirmai Református Általános Iskolában

2023. október 19-én iskolánkban szakmai napot tartottunk, melynek témája a Református Tananyagtárban rejlő lehetőségek kiaknázása állt.

A szakmai nap keretein belül két bemutató órát tartott Farkas Lászlóné az iskola 4.a osztályában a Miklya Zsolt és Miklya Luzsányi Mónika által kidolgozott „Kezd őszülni a nyár” című irodalmi szöveggyűjteményhez kapcsolódva.

Az első bemutató óra szövegfeldolgozáshoz kapcsolódott.

A gyerekek feldolgozták Bartos Erika: Bárányok című versét, megtekintettek egy animációs filmet az elveszett juh példázatához kapcsolódva, s feldolgozták
„A megszámlálhatatlan sok juh” című népmesét.

A másik bemutató órán a meséhez kapcsolódó szóbeli és írásbeli szövegalkotási feladatokat oldottak meg a gyerekek.

Remek kis fogalmazások, versek születtek a gyerekek tollából.

A bemutató órákat követően Farkas Lászlóné és Palencsár Erika szaktanácsadók bemutatták a Református Tananyagtár által alsó tagozatra készített irodalmi szöveggyűjteményeket, s a reftantar.hu felületen elérhető alsó tagozatosok számára készült egyéb kiadványokat.

Ezután sor került a Tananyagtár tananyagszerkesztő felületének és a Tudás fái felületnek a bemutatására.

A szakmai napon nagyon sok hasznos látnivalóval, tudnivalóval gazdagodott a 17 jelenlévő tanító kolléga.

Farkas Lászlóné

tanító, szaktanácsadó

EUROEXAM

Intézményünk Igazgatója 2023. szeptember 1-jén

szakmai együttműködési megállapodást írt alá az

Euroexam Nyelvvizsgaközponttal.

Ez a partnerkapcsolat új lehetőségeket és kedvezményeket nyújt a nyelvvizsgázni vágyó tanulóinknak.

A Euroexam Nyelvvizsgaközpont híreit már iskolánk honlapjáról is könnyen elérhetik az érdeklődők, az ott található ikon segítségével.

Az aktuális lehetőségekről angoltanáraink értesítik a diákjainkat.

2023. Beiratkozás Közlemény