laptop

Tisztelt Szülők!
Tisztelt Gondviselők!

Megérkeztek iskolánkba az RRF-1.2.1-2021-2021-00001 azonosítószámú „Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára” projekt keretében kiosztásra kerülő laptoptok.

Jelenleg azon 7. évfolyamos diákok vehetik át az eszközöket, akik előzetesen benyújtották erre igényüket.

FIGYELEM!!!!

Az átvevő kizárólag az a személy lehet, aki a KRÉTA rendszerben le lett adva, mint igénylő.

Amennyiben nem megoldható a személyes átvétel a következő linkre kattintva letölthető egy meghatalmazás minta, amit kinyomtatva, kitöltve és aláírva kérem hozzon magával a megbízott személy.

MEGHATALMAZÁS MINTA

Felhívom szíves figyelmüket, hogy a laptop előretelepített Windows 11 rendszerrel rendelkezik, amely átadása utáni beüzemelést

Önöknek kell elvégezni!

Ez egy egyszerű feladat, a rendszer végig vezeti (magyar nyelven) a folyamat során.
Erről a következő (beüzemelés) linkre kattintva elérhető egy képernyőképekkel ellátott leírás ami végigvezeti Önt a beüzemelés folyamatáról:

I.

<<<<BEÜZEMELÉS*>>>>
*A dokumentum elején látható,

hogy Hewlett Packard (HP) típusú eszközhöz készült.
EZ NEM PROBLÉMA, mivel a laptop márkája nem befolyásolja

a beüzemelés folyamatát.
Ugyanazokat a lépéseket szükséges végrehajtani.

II.

A laptopok előre telepített Windows 11 rendszerrel rendelkeznek.

Ezen kívül található rajtuk Office 365 programcsomag, aminek aktiválásához a tisztaszoftver.hu oldalon kell igényelni az aktiválást.

Ennek a folyamatáról is mellékelek egy leírást,

ami IDE kattintva érhető el!!!

(illetve a honlapon felül a két Office 365 gomb)
III.

Fontos:

Rendszergazdaként kizárólag az esetlegesen meghibásodott laptopok garanciális időszak alatti (2 év) ügyintézése a feladatom.

Javításra leadott gépről adatmentést a szerviz

nem végez!
Az adatok mentése minden esetben a felhasználó feladata, ami a következő módokon lehetséges:
Pendrive, Külső HDD, esetleg felhő tárhely
(Google Drive, Microsoft OneDrive stb.)

IV.

A projekttel és a laptopok tulajdonjogával, illetve használatával kapcsolatban az alábbi linkre kattintva olvashat bővebben:

ÁSZF - Általános Szerződési Feltételek

Tisztelettel: